مطالب خواندنی-شنیدنی-دیدنی-فکرکردنی

ابراز دوست داشتن، هم از نظر اسلامی + + و هم از نظر پزشکی (روان‌شناسی) تاثیر مثبتی در روحیه طرف مقابل دارد.

ایسنا در این زمینه نوشته:

اگر هنوز تردید دارید دوست داشتن و علاقه به دیگران می‌تواند ابزاری موثر برای پایین آوردن فشار خونتان باشد، خطر افسردگی را در شما کاهش دهد و یا سرعت ترمیم و بهبود زخم‌هایتان را بالا ببرد، باید بدانید که دانش پزشکی صحت این ارتباط را ثابت کرده است.

دکتر جولیان هولت لون استاد دانشگاه بریگم یانگ در آمریکا در این مطالعه خاطرنشان کرد: روابط ما با دیگران به ما کمک می‌کند که با استرس مقابله کنیم، بنابراین اگر کسی را در زندگی داشته باشیم که بتوانیم برای حمایت احساسی یا مشورت از او کمک بخواهیم می‌توانیم بر احساسات و عوارض منفی ناشی از استرس مقابله کنیم.

روزنامه‌ واشنگتن پست به نقل از دکتر هولت لون استاد نوشت: طبق نتایج این مطالعه زوج‌های شاد که از زندگی مشترک خود رضایت دارند، ‌ فشار خونشان از افراد مجرد، پایین‌تر است. اما از طرف دیگر فشار خون زوج‌های ناراضی از زندگی مشترک، اغلب از هر دو گروه فوق بیشتر است. بنابراین خطر تنهایی خیلی کمتر از عشق و ازدواج دردسر ساز است، اما عشق عمیق و رضایت بخش تضمینی برای سلامت هر دو طرف است.

زوج‌های عاشق همدیگر را به انجام رفتارهای سالم و مفید مثل ورزش کردن، تشویق می‌کنند و یکدیگر را از عادات ناسالم مثل سیگار و الکل باز می‌دارند.

و بدون اغراق باید بگویم که حسب تجربه‌ام (آن زمانی که فقط همسر موقت داشتم) ازدواج موقت هم می‌تواند آثار مثبت‌شده در خبر بالا را به دنبال داشته باشد که تاکیدی بود بر تسکینی که خداوند در مورد ازدواج اشاره فرموده؛ ومن آیاته أن خلق لکم من أنفسکم أزواجا لتسکنوا إلیها.+نوشته شده در شنبه 7 اسفند 1389 ساعت10:51 ب.ظ توسط | نظرات |